Telefonický nákup: 777 130 400 (401) po - pá 9:00 - 16:30 (pauza: 12:00 - 13:00)

Nové trendy v koupelnovém nábytku 2015

Současné trendy ve vybavení koupelen lze shrnout do několika hlavních bodů. Věnujme se nejdříve okrajově trendům povrchů tvořících koupelnu a následně se budeme věnovat zařizovacím předmětům a nábytku samotnému a v neposlední řadě si necháme také prostor pro zařizovací předměty a řekneme si i něco málo o toaletě. Dnešní koupelna je totiž jednoduchá, tvoří ji čisté linie, udržitelný design a snoubí se v ní střídmost s elegancí a má navozovat pocit tepla a pohodlí.

Kam se ubírají aktuální trendy designu dlažeb a obkladů? Primárně je to směrem k velko- formátovosti, to znamená, že se minimalizuje počet spar a plocha jednotlivých dlaždicových segmentů se naopak zvyšuje. Designy dlažeb se navrcejí k přírodě. Převládají jemné přírodní tóny, které jsou pak oživeny použitím strukturovaných obkladů, jejichž barevnost zůstává v tónu blízkém základní barvě dlaždic. Tento návrat k přírodním barvám a designům však neznamená nudnost, či nevýraznost, spíše naopak. Podlahové krytiny už nejsou jen dlaždice, ale hojně se využívají laminátové, voděodolné podlahy a v tomto roce zažívám boom tzv. mramorový kamenný koberec, což je vlastně směs jemných mramorových oblázků, která je spojena speciální zdravotně nezávadnou pryskyřicí. Takto vzniklý povrch je dokonale vodě odolný, povrch ja na omak a na dotyk chodidly teplý, což je způsbeno kombinací jemných oblázků a pryskyřice, která povrch krásně zacelí a sjednotí. Další výhodou těchto podlah je jejich aplikovatelnost společně se systémy podlahového vytápění, které je pro dobrou koupelnu základ.

U zařizovacích předmětů pro rok 2015 se snoubí jednoduchost s funkčností a klasické tvary. Jednoduchá umyvadla, jejichž vzhled je podtržen vhodně zvolenými bateriemi. Vany, které zažívají renesanci v podobě stále větší oblíbenosti, mají také klasický, ne příliš zdobný design, vanové baterie pak podtrhují jejich jednoduchost. Prostor pro vanu bývá také akcentován změnou designu povrchu v jejím okolí, tzn., že je zde na stěnách použita například stěrka, anebo je naopak namísto velkoformátových dlaždic, které jsou nyní hojně používány, použita jemná mozaika, která upozorní na zónu relaxace. Menší oblibě se těší sprchové kouty. Zde je trendem použití bezbariérových sprchových koutů v kombinaci se velkoformátovými sprchovými hlavicemi, jež imitují déšť. Sprchové kouty jsou odděleny buď skleněnými dveřmi, anebo bývají kompletně otevřené (z hlediska údržby a hygieny bych tuto variantu čtenářům moc nedoporučoval).

Nyní se konečně dostáváme k nábytku samotnému. Nejzajímavějším a nejdůležitějším trendem letošního roku je vzdušnost, nábytek už neleží na podlaze koupelny, ale je v prostoru, jednotlivé segmenty sestav jsou zavěšené, což je nejen designově líbivé, ale i praktické, neboť úklid se pak stane mnohem jendodušší, a za jednotlivými skříňkami se už nehromadí prach a nečistoty. Co se týče samotného designu a barevnosti, tak zde máme letos dva naprosto protichůdné trendy. Prvním trendem je využití zemitých, přírodních odstínů a barev, v centru zájmu designérů nábytku se tak ocitají neutrální odstíny šedá, bílá, hnědá, krémová a decentní odstíny dřeva, například wenge, či dub. Tyto odstíny totiž přinášejí do koupelny klid a pohodu, tolik potřebnou pro správnou relaxaci Vašeho těla. Navozují tak přírodní a uklidňující atmosféru. Příklady koupelnových sestav, kterévyužívají tento trend vidíte na obrázcích níže (tyto sestavy lze zakoupit v našem eshopu - odkaz zde).

Koupelnová soustava EVO

Koupelnová soustava ISTRIA

Druhý trend je naprosto opačný a jej jím obliba v jasných a sytých tónech a barvách. Nebojte se vsadit na moderní nábytek s neotřelým designem. Oblíbené barvy jsou sytě zelená a červená. Kontrasty barev - červená x bílá (viz. obrázek) jsou skvělým příkladem využití moderních trendů v koupelně. Nebojte se kombinovat zdánlivě nekombinovatelné, ať už se jedná o barvy, anebo materiály. Vše je to o hravosti, Vaše koupelna může být místem, kam se budete rádi vracet, budete zde relaxovat po těžkém dni, ale to neznamená, že musí být fádní a bez nápadu. Koupelna je totiž hojně využívanou částí Vašich domovů, nezapomeňte, že v ní trávíte dostatek času ráno i večer, je to místnost, která je pro nás pro všechny důležitá a proto musíme věnovat pozornost tomu, aby její design korespondoval s našimi potřebami a také s našimi přáními, ale nezapomínejme na to, že funkce musí být důležitější, než li design. Pokud si nejste jisti, můžete se samozřejmě poradit s odborníkem, který Vám pomůže (sestavy z obrázků lze zakoupit v našem eshopu - zde).

Koupelnová soustava CORAL

Doplňky tvoří pomyslnou třešničku na dortu Vaší koupelny. Nebojte se s nimi experimentovat, používat neotřelé barvy a designy, anebo naopak krásně sladit doplňky s designem koupelny tón v tónu. Doplňky pomohou podtrhnout originalitu Vaší koupelny a také pomohou dotvořit celkový ráz interiéru. Proto při jejich výběru dbejme na jednotící prvky, tzn, když nakupujeme doplňky, snažíme se aby jejich design byl jednotný. V praxi to znamená, že si například nevybereme chromované držáky na zubní kartáčky a k nim sytě řůžové plastové podložky pod mýdlo. Pokud chcete mít hezkou a líbivou koupelnu, musíte myslet nejen na nábytek, ale i na doplňky, které spolu s ním tvoří celek. Hezký příklad využití udržitelného designu vidíte na obrázku níže, kdy je zvolena neotřelá kombinace kovu a dřeva, která dává vyniknout i tak obyčejnému kusu nábytku, jakým stoján na wc štětku bezesporu je.

Závěrem bych Vám chtěl jen říct: "Nebojte se experimentovat". Ale pokud si nejste jisti svými designovými schopnostmi, nebojte se kontaktovat odborníka, který Vám poradí s vhodným výběrem. Designéři a architekti jsou tady pro Vás, nemusíte se bát, že koupelna bude zařízena tak, jak chtějí oni, je to přeci Vaše koupelna a Vaše peníze. Takže se neostýchejte, nakupte u nás krásný nábytek do koupelny a udělejte sobě a své rodině radost.

Autor článku vystudoval Stavební fakultu Vysoké školy Báňské, obor Prostředí staveb a Technické zařízení budov a Universidad Politecnica de Valencia – Stavební fakulta, se zaměřením na Obnovitelné zdroje energie.

Recenze našich zákazníků

Simona Česká Lípa
Nakoupil před 3 týdny

Rychlost dodání, komunikace obchodu, přivezli ochotně i během vichřice Sabina. Zboží bylo přesně dle mých představ, kvalitní.

Ověřený zákazník
Nakoupil před 2 měsíci

Pomer cena a kvalita vcetne vyberu bez konkurence. Ochotni skladnici. Vzorovy pristup cele firmy

Ověřený zákazník
Nakoupil před 3 měsíci

Velká spokojenost s širokou nabídkou zboží. Je z čeho vybírat, v obchodě takový široký sortiment není. I ceny jsou přijatelné.

Ověřený zákazník
Nakoupil před měsícem

Sedačka byla skladem tak že byla rychle doručena ale bohužel přišel špatný roh. Chyba byla odstraněna za tři dny. PS:nezlobím se