Telefonický nákup: 777 130 400 (401) po - pá 9:00 - 16:30 (pauza: 12:00 - 13:00)

Nové trendy v kuchyních pro rok 2015

Toužíte po moderní kuchyni, kterou by Vám Vaši známí a přátelé záviděli? Chtěli byste něco netradičního, anebo raději sáhnete po osvědčené klasice? Pokud se chcete dozvědět něco o nových trendech v kuchyních pro letošní rok, pak čtěte dále. Dozvíte se totiž nejen novinky v kuchyňském nábytku, ale i trendy posledních let, a také jak vybrat kuchyň tak, aby Vám vydržela a byla nejen funkční, ale i designově vhodná déle než pár měsíců.

Trendy posledních let

V posledních letech bylo zvykem kuchyně ladit do bílé barvy. Když odhlédneme od trendu let před převratem, kdy byly vlastně pouze dvě možnosti, jak si zařídit kuchyň. Buď jste si dvířka objednali z obchodu, tzn., že jste měli design kuchyně stejný jako 98% populace, anebo jste jako správný komunistický kutil vyrobili dřevěná dvířka a měli “luxusní verzi” kuchyňského koutu. S ohledem na uniformní panelákovou výstavbu, bylo i rozložení kuchyně vesměs stejné - dlouhá nudle a na jejím konci malý prostor pro jídelní stůl a nad ním typické plechové červené svítidlo.

Podívejme se teď ale do let nedávno minulých. Trendem posledních let byly ladit kuchyňské kouty a i veškerý nábytek do uklidňující bílé barvy, ať už v matném, či lesklém provedení. Pozornost se upírala hlavně k bílé barvě, jež má uklidňující účinky. Její velkou nevýhodou, zvláště v lesklém provedení, je velká náchylnost ke skvrnám, což není zrovna vhodná vlastnost pro nábytek v místnost, kde dochází k vaření a přípravě jídla. V minulém roce se kuchyně hojne prodávaly zvláště ve vysokém lesku, tuto úpravu mohu s klidným srdcem doporučit pouze těm z Vás, kteří máte kuchyň spíše na ozdobu, než abyste v ní vařili. Pokud jste rodina se třemi dětmi a denně připravujete jídlo, je tato úprava značně nevhodná. Na druhou stranu, pokud jste svobodný mládenec, můžete se shlédnout v úpravě kuchyně, kterou má ve svém bytě například nejžádanější svobodný mládenec v ČR - Leoš Mareš. ( Na obrázku vidíte kuchyni v jeho 2 patrovém apartmánu v Praze). Tento typ kuchyně se středovým ostrůvkem a barovým pulte je vhodný pro občasné vaření. Stejně jako úprava úrava ve vysokém lesku, v tomto případě není zvolena tak typická bílá, ale vanilkově žlutá, která interier příjemně proteplí.

Kuchyňská linka Diamond

Aktuální vývoj

Na předních příčkách se stále drží kuchyně s tolik oblíbenými středovými ostrůvku. Toto provedení je nejen praktické, ale i designově líbivé. Středový ostrůvek se dá využít nejen pro přípravu pokrmů, ale i pro samotnou konzumaci. Pro větší interiéry jsou stále vhodnější a oblíbenější kuchyně ve tvaru U, a také typ U kombinovaný se středovým ostrůvkem. Toto provedení je však vhodné jen pro velké interiéry s dostatkem prostoru pro umístění samotné kuchyně, primárně tedy do rodinných domů a bytů s velkou podlahovou plochou.

Když se zaměříme na design kuchyně samotné, je zde patrný odklon od tradiční bíle, která byla evergreenem posledních let. Novou bílou je černá. Černá barva přináší do kuchyně nádech moderna, tajemna a dodává jí eleganci. Černá barva se také hojně kombinuje s fosforeskujícími barvami (zvláště fialová a žlutá). Tato kombinace nemusí být jen přímá. Barevná paleta může být pouze podpořena LED podsvícením. A Když už mluvíme o LED podsvícení, toto je trend, který přetrvává i v letošním roce. Je to skvělá možnost, jak Vaši kuchyni ovláštnit a odlišit se od zbytku populace. Nebojte se experimentovat.

Mezi další letošní oblíbené barvy patří fialová, červená. Ale také již zmíněná vanilková a zlatá, takže pokud se chcete přiblížit designu interiéru slavných, zvolte zlatovanilkovou barvu, a budete mít kuchyni jako Leoš Mareš.

Pokud si s moderním, chladným designem ve vysokém lesku příliš nerozumíte, tak je zde pro Vás druhá možnost. Do popředí se opět vracejí rustikální kuchyně. Tento typ není pro každého a musí být přizpůsoben celkovém rázu interiéru. nedoporučujeme Vám míchat tento typ kuchyně například s moderním jídelním stolem. V tomto případě musí klasika zůstat klasikou a neexperimentujeme.

Když nejste příznivcem ani rustikální klasiky, ani moderních designových výstřelků, zbývá Vám ještě jedno řešení. Můžete si vybrat kuchyni v moderním hávu, ale s klasickým designem dřeva na policích. Hitem letošního roku je například design DUB, či skořicová akácie. Tento typ kuchyně lze jednoduše kombinovat s moderním jídelním setem, ale i s klasickým nábytkem, je tedy vhodný do interiérů, ve kterých jsou smíšené prvky.

Úchyty, příslušenství a kovové prvky

Kuchyni dělá nejen kuchyňská deska a poličky, ale i doplňky, příslušenství a v neposlední řadě i úchyty, ať už kovové, dřevěné, či jejich kombinace, anebo jiné materiály (za všechny jmenujme například plast). Letos jsou populární zejména kovové úchyty, v lesklém i matném provedení. Jedná se o kovové tóny v teplém provedení, jako napříkladbronz, či měď. Avšak na výsluní se také udržují klasičtější typy uchycení, v designu chromu, či stříbra. Většina výše zmíněných prvků je vhodná pro kuchyně v moderním designu. Pokud však uvažujete o klasické rustikální kuchyni, mohu Vám vřele doporučit použití madel, úchytů a dokonce i vodovodních baterií ve zlatém provedení - pro ty movitější z Vás, pro zbytek doporučím imitaci zlata, která je podstatně levnější.

Kuchyně - středobod interiéru

Kuchyně se pomalu vracejí na výsluní nejpoužívanějších částí Vašeho bytu, či domu. Jsou propojovány s jídelnami, či obývacím prostorem a vrací je jim tak jejich původní lesk. Kuchyně je středobodem prostoru, slouží k rodinnému setkávání, socializaci prostoru napomáhá třeba středový ostrůvek, který může sloužit i jako prostor ke konzumaci. Např. k kombinaci s barovým pultem, u kterého můžete posnídat společně s celou rodinou. Díky výkonným a tichým digestořím už nejste při vaření odříznuti od zbytku společnosti, můžete tak kuchyň povýšit na druhý obývací pokoj, místo setkávání a pohody. Správná kuchyně poskytuje obyvatelům maximální spokojenost komfort a je spojovacím článkem interiéru.

Pokud máte zájem o kuchyně, které jsou zde zmíněny a zobrazeny na přiložených fotografiích, neváhejte navštívit náš eshop.

Autor článku vystudoval Stavební fakultu Vysoké školy Báňské, obor Prostředí staveb a Technické zařízení budov a Universidad Politecnica de Valencia – Stavební fakulta, se zaměřením na Obnovitelné zdroje energie.

Recenze našich zákazníků

Simona Česká Lípa
Nakoupil před 3 týdny

Rychlost dodání, komunikace obchodu, přivezli ochotně i během vichřice Sabina. Zboží bylo přesně dle mých představ, kvalitní.

Ověřený zákazník
Nakoupil před 2 měsíci

Pomer cena a kvalita vcetne vyberu bez konkurence. Ochotni skladnici. Vzorovy pristup cele firmy

Ověřený zákazník
Nakoupil před 3 měsíci

Velká spokojenost s širokou nabídkou zboží. Je z čeho vybírat, v obchodě takový široký sortiment není. I ceny jsou přijatelné.

Ověřený zákazník
Nakoupil před měsícem

Sedačka byla skladem tak že byla rychle doručena ale bohužel přišel špatný roh. Chyba byla odstraněna za tři dny. PS:nezlobím se